Rok założenia: 1962
w Ostrowi Mazowieckiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Ostrowskiej

„Cudze znać warto, swoje obowiązek …”  Zygmunt Gloger


Nabożeństwo za ofiary Katyńskiej Zbrodni

Mija już 75 lat, gdy z rozkazu Stalina sowieckie NKWD wymordowało ponad 22 tysiące polskich oficerów i funkcjonariuszy Policji Państwowej. W katyńskich dołach śmierci spoczywa blisko 100 oficerów i policjantów związanych z Ziemią Ostrowską, między innymi z 18. Pułku Artylerii Lekkiej, Szkoły Podchorążych Piechoty, a także wychowanków ostrowskiego gimnazjum.

Nie możemy o Nich zapomnieć!

Ostrów była jednym z pierwszych miast w Polsce, którego mieszkańcy 25 lat temu zaczęli upamiętniać ofiary sowieckiego ludobójstwa. Chcemy uczcić Ich pamięć i teraz, w 75. rocznicę Ich męczeńskiej śmierci.

14 kwietnia o godz. 18.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP
odprawione zostanie nabożeństwo za ofiary Katyńskiej Zbrodni.

Po Mszy przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy Mauzoleum „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1939-1956”, zapalimy ognie pamięci.

Zwracamy się z gorącym apelem o wzięcie udziału w uroczystościach i o godne uczczenie pamięci naszych rodaków, którzy oddali życie dla Ojczyzny.
 

                                                                                                       
Towarzystwo Miłośników Ziemi Ostrowskiej

 

W ramach obchodów 75. rocznicy zbrodni Katyńskiej, w kruchcie kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP zostanie otwarta wystawa fotograficzna Andrzeja Mierzwińskiego „Moje pielgrzymki na Golgotę Wschodu”.


Towarzystwo Miłośników Ziemi Ostrowskiej
tmzo-ostrowmaz@wp.pl
Rachunek bankowy
Bank Spółdzielczy

w Ostrowi Mazowieckiej
Nr rachunku

66 8923 0008 0000 0518 2000 0001

Linki